هدف من

بذر شادی پاشیدن


در باره من

نام من بیژن ریاضی فرزاد است. دوره ابتدایی خود را در ایران گذراندم و در سال 1354 به انگلستان رفتم .

مدرک کارشناسی را در رشته شیمی و دکتری را در رشته داروشناسی گرفتم . در آن زمان یک شرکت تولید مواد شیمیایی تاسیس کردم که مواد اولیه آن را خودم درست میکردم.

ولی در دورانی که در رشته داروشناسی کار میکردم علاقه مند به اثرات تلقینی داروها و دیگر اثرات روانی آن شدم و کم کم به آن سمت رفتم. دوره هیپنوتیزم بالینی دیدم و تصمیم به تدریس گرفتم و مدرک کارشناسی ارشد علوم تربیتی گرفتم.

حدود ده سال به صورت خصوصی و در مدارس تدریس کردم و متوجه شدم که بیشتر عوامل روانی هستند که بر عملکرد دانش آموزان تاثیر میگذارند تا استعدادهای آنها.

در حدود 15 سال پیش تصمیم گرفتم که از ابتدا شروع کنم و روانشناسی بخونم و تخصص خود را در رشته روانشناسی تربیتی از دانشگاه لندن گرفتم و وعضو انجمن روانشناسی بریتانیا شدم. کار مشاوره را از سال 2008 شروع کردم .

من 5 سال در دانشکده علوم تربیتی دانشگاه لندن (Institute of Education) – که اکنون با UCL  ادغام شده - بر روی اینکه چه عواملی باعث میشوند دانش آموزان تصمیم بگیرند که چه درس هایی بخوانند کار تحقیقاتی انجام دادم. حدود چهل هزار پرسشنامه در سطح بریتانیا پخش کردیم و در حدود دویست مصاحبه با دانش آموزان، معلمان و مدیران مدارس نیز انجام دادم که اینها را تجزیه تحلیل کردیم و به نتایج جالبی رسیدیم.

Dr. Bijan Riazi-Farzad

BSc (Chemistry), PhD (Pharmacology), MSc (Psychology of Education), MBPsS*

* Member of the British Psychological Society (BPS):
Full member of the BPS Special Group in Coaching Psychology  and
Full member of the BPS Division of Education and Child Psychology